Zmagovalec v katah na 22. Croatian karate OPEN je Karate klub Velenje

NOVICA 02.10.2023

V vikendu od 30. 9. do 1. 10. 2023 je v Reki na Hrvaškem potekal mednarodni turnir 22. Croatian karate OPEN 2023. V Športni dvorani Zamet je na 9. tatamijih nastopilo 1228 tekmovalcev iz 21. držav. Skupno so opravili 1519 nastopov v katah, borbah in katah ekipno.

Četrtega mednarodnega turnirja so se udeležili naslednji člani Karate kluba Velenje: Isak Pašić, Val Štefanič, Adam Pašić, Gal Jelen, Diandra Bekčić, Iva Mrkonjić, Lara Mujdža, Fuad Velić, Benjamin Mešanović, Sara Pisnik in Maja Mari Pisnik.

Zaradi izjemnih nastopov so dosegli tudi izjemne uvrstitve:
1. mesto: Iva Mrkonjić - kata girls 2016
1. mesto: Fuad Velić - kata boys 2015
1. mesto: Sara Pisnik - kata girls 2014
1. mesto: Diandra Bekčić - K22 female seniors intellectualy impaired
2. mesto: Val Štefanič - kata boys 2013
2. mesto: Iva Mrkonjić - kata girls 2015
5. mesto: Gal Jelen - kata boys 2011
5. mesto: Lara Mujdža - kata girls 2013
9. mesto: Benjamin Mešanović - kata male U21
11. mesto: Benjamin Mešanović - kata male juniors

30. 9. 2023 so že nastopili štirje tekmovalci Karate kluba Velenje v borbah: Isak Pašić, Val Štefanič, Adam Pašić in Gal Jelen.
Uvrstitev je naslednja:
5. mesto: Adam Pašić - kumite boys 2011 and 2012 -34 kg

Iz četrtega mednarodnega turnirja v septembru 2023 se vračajo polni novih izkušenj, tako dobrih kot slabih. Vendar prav vsi z dvignjeno glavo, saj so delali s srcem in predanostjo športnemu karateju.

K skupni uvrstitvi za najboljši klub v katah je prispeval čisto vsak iz ekipe Karate kluba Velenje.
Sedaj jih čakajo tekmovanja po Sloveniji, konec oktobra 2023 pa se Diandra Bekčić odpravlja tudi na Svetovno prvenstvo za člane in PARA karate.

Čestitke vsem!

Vir: Karate klub Velenje