Rokometaši Gorenja Velenja ostajajo neporaženi

NOVICA 06.10.2023

Rokometaši Gorenja Velenja so v končnici strli odpor Ribničanov in se na koncu tekme veselili zmage z rezultatom 38:33.

Velenjčani so tekmo dobro odprli in v 4. minuti po zadetku Eneja Slatineka Jovičića povedli za dva (3:1). Nezbranost v napadu domačih rokometašev, so Ribničani izkoristili in v deseti minuti rezultat izenačili na 5:5. V dvajseti minuti tekme so vodo na svoj mlin obrnili gostje. Z izjemno razpoloženim Gašperjem Dobajem med vratnicama, so po zadetku Nejca Planinška povedli za tri (10:13). Trener Zoran Jovičić je po slabših minutah svojih varovancev, takoj urgiral z minuto odmora, ki je črno-rumenim dobro dela. Rezultat so do konca polčasa uspeli izenačiti in ekipi sta na odmor odšli pri rezultatu 16:16.

V drugi polčas so učinkoviteje vstopili gostje in po zadetku Roka Skola v 34. minuti povedli za dva. Ko je šrtiri minute za tem rezultat izenačil Urban Pipp, so velenjski rokometaši tempo igre obrnili v svojo korist. Vse do 45. minute so se gostje dobro upirali razpoloženim Velenjčanom. V zadnji četrtini tekme, so ose strle upor rokometašev Ribnice in se po borbenih šestdesetih minutah veselile zmage z rezultatom 38:33. Varovanci Zorana Jovičića tako še vedno ostajajo neporaženi in so edina ekipa v Ligi NLB s polnim izkupičkom.

Najboljši stelec tekme je bil z devetimi zadetki rokometaš Rika Ribnice, Uroš Knavs. Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Tilen Sokolič, ki je mrežo gostov zatresel osemkrat. S po sedmimi zadetki sta mu sledila Urban Pipp in Enej Slatinek Jovičić. Za igralca tekme je bil izbran Enej Slatinek Jovičić.

Enej Slatinek Jovičić, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Za nami je težka tekma pred našimi izjemnimi navijači. Tekma je bila napeta vse do konca. Menim, da smo si zaslužili zmago, odigrali smo res borbeno in šli na glavo za vsako žogo. Čestitke Ribnici za dobro tekmo in čestitke moji ekipi za zmago in novi dve točki.˝

Uroš Knavs, rokometaš RD Riko Ribnica
˝Imeli smo nekaj zelo dobrih minut in uspeli narediti razliko treh zadetkov. Nato pa nas je po nekaj neumnih napakah Velenje dohitelo. V drugi polčas smo vstopili izenačeni in se do 45. minute dobro držali. Domači vratar je v zadnjih miutah pobranil nekaj ključnih žog in Velenje je na koncu zasluženo slavilo.˝

V naslednjem krogu Lige NLB bodo rokometaši Gorenja Velenja gostovali v Celju. Večni derbi bo na sporedu 14. oktobra ob 20.15 v dvorani Zlatorog. V neposrednem prenosu pa si ga boste lahko ogledali na Sportklub Slovenija.

5. krog Lige NLB, 5. oktober, 19.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
Sodnika: David Sok, Bojan Lah
RK GORENJE VELENJE : RD RIKO RIBNICA 38:33 (16:16)
RK GORENJE VELENJE: Skok (6 obramb), Verboten, Taletović (3 obrambe), Haseljić (3), Pipp (7), Pajt, Velić (1), Maričić (6), Drobež, Tatar, Sokolič (8), Šiško (5), Jovičić (7), Mlivić, Predović (1), Hriberšek
RD RIKO RIBNICA: Braunović, Dobaj, Pogorelec, Planinšek (5), Mihelič, Žagar (5), Ljevar (6), Pirnat, Zbačnik, Skol (2), Cimerman (5), Đekić, Knavs (9), Nosan, Grebenc (1), Hrastnik
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (3/3), RD Riko Ribnica (3/3)