Velenjčani drago prodali svojo kožo

NOVICA 15.10.2023

Velenjski rokometaši so na 130. derbiju dveh najtrofejnejših slovenskih rokometnih klubov morali premoč priznati Celjanom.

Po izenačenih uvodnih minutah, so v 10. minuti tekme pobudo prevzeli Celjani. Obrambe razpoloženega Roka Zaponška so nagradili s hitrimi in lahkimi zadetki. Z delnim rezultatom 7:2 so celjski vitezi v osemnajsti minuti tekme povedli za pet (15:10). Tempo igre so še naprej diktirali domačini, a Velenjčani niso dvignili bele zastave. Zaostanek so do konca prvega dela tekme uspeli zmanjšati na dva zadetka (19:17).

Drugi polčas so spet bolj odločno odprli rokometaši Celja Pivovarne Laško in prednost po petih minutah povečali na štiri zadetke. V 37. minuti so velenjske ose ostale brez Eneja Slatineka Jovičića, ki je moral zaradi rdečega kartona predčasno zapustiti igrišče. Odgovornost je v naslednjih minutah tekme prevzel kapetan velenjskih os. Na krilih obramb Emirja Taletovića, so črno-rumeni deset minut pred koncem tekme, po zadetku Petra Šiška rezultat izenačili (24:24). Alem Toskić je takoj urgiral z minuto odmora in iz rokava potegnil še zadnjega asa. V igro je poslal Gala Gaberška, ki s svojimi štirimi obrmabami ni dovolil, da bi Velenjčani v zadnjih miutah tekme naredili preobrat. Tekma med RK Celje Pivovarna Laško in RK Gorenje Velenje se je končala z rezultatom 29:27.

Najboljši strelec tekme je bil z osmimi zadetki Ibrahim Haseljić. S sedmimi zadetki mu je pri Velenjčanih sledil Peter Šiško, pri Celjanih pa Tim Cokan.

Rokometaši Gorenja Velenja bodo novo tekmo odigrali v torek, 18. oktobra, ko jih v Rdeči dvorani čaka prva tekma Lige Evropa. Črno-rumeni bodo evropsko pot začeli s tekmo proti švicarskemu Winterthurju.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Mislim, da smo padli pod vpliv živčnosti in se preveč ukvarjali s provokacijami. Za nami je dober derbi ter tesna igra, žal nam ni uspelo, ampak gremo naprej. Sezona bo definitivno zanimiva, s Celjani smo si zelo blizu, obe ekipi čaka naporen ritem tekem. Bomo videli kaj prinašajo naslednje tekme.˝

Emir Taletović, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Skozi celotno tekmo smo naredili preveč napak. Danes nismo prikazali igre, ki smo si jo želeli. Zmage so nas danes koštale malenkosti, ki jih ponavljamo iz tekme v tekmo. Na takih tekmah, te potem takšne napake stanejo zmage. V zaključu tekme nam je uspel priključek, ampak kaj več danes nismo uspeli narediti.˝