Ose z izjemnim drugim polčasom do nove zmage v Ligi Evropa

NOVICA 15.11.2023

Velenjske ose so po izjemnem drugem polčasu z rezultatom 28:20 slavile proti gostom iz Španije in zabeležile novo zmago v Ligi Evropa.

Po porazu v Pokalu Slovenije in remiju v Slovenj Gradcu so varovanci Zorana Jovičića na tekmi proti španski Cuenci pokazali svoj pravi obraz. Kljub nekoliko zadržanem uvodu, so v drugem polčasu prevzeli vse vajeti in na koncu tekme slavili z osmimi zadetki prednosti (28:20).

Prvi polčas je bil v znamenju slabe realizacije domačinov, ki izdelane priložnosti v napadu niso uspeli nagraditi z zadetkom. Vodstvu z dvema goloma (6:4) v 14. minuti je sledil šestminutni strelski molk. Španci so rezultat hitro izenačili, Matevž Skok pa je med vratnicama skrbel, da gostje toka igre niso obrnili v svojo korist. Vse do konca prvega polčasa smo v lepo polni Rdeči dvorani spremljali izenačen dvoboj. Velenjske ose so po zadržanih tridesetih minutah na odmor odšle z zadetkom prednosti (11:10).

Da prvi polčas ni rezultat slabe forme, ampak zgolj manjše nezbranosti, so varovanci Zorana Jovičića dokazali že po prvih desetih minutah drugega dela. Z delnim rezultatom 8:1 so črno-rumeni po zadetku Urbana Pippa prednost povečali na osem golov (19:11). V vratih je bil izjemen Matevž Skok, ki je na tekmi 3. kroga Lige Evropa zbral devetnajst obramb. S čvrsto obrambo in atraktivnimi zadetki, so ose prišle do svoje druge zmage (28:20) v drugem najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju in so korak bližje napredovanju v glavni del.

Najboljši strelec tekme je bil s sedmimi zadetki Ibrahim Haseljić, s štirimi mu je sledil Peter Šiško, zadetek manj pa sta dosegla Drobež in Sokolič. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Ignacio Pizzaro s petimi zadetki.

Velenjčani bodo v soboto, 18. novembra gostili rokometaše MRK Krka. Tekma 10. kroga Lige NLB se bo odigrala ob 18.00 uri v Rdeči dvorani, v neposrednem prenosu pa si jo boste lahko ogledali na našem Facebook profilu in YouTube kanalu.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Danes smo zasluženo slavili, saj smo bili boljši. Še nekaj segmentov v naši igri moramo popraviti, ampak kljub temu sem zelo vesel zmage. Zadovoljen sem z igro s fantov, ki se borijo in to je najbolj pomembno.˝

Ibrahim Haseljić, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Velika zmaga, ki nam zelo veliko pomeni, saj je želja po napredovanju velika. Danes smo pokazali karakter in zelo dobro in hitro igro, ki Špancem ni ustrezala. Upam, da smo spet odprli zmagovalni niz in da bomo v tem ritmu nadaljevali.˝