Velenjčani med najboljših 16 ekip Lige Evropa

NOVICA 06.12.2023

Polne tribune Rdeče dvorane so pričarale vzdušje pravega evropskega spektakla. Kljub slabšem prvem polčasu so Velenjčani na krilih razpoloženih navijačev iztržili točko, po zmagi Cuence nad švicarskim Winterthurjem pa se veselijo napredovanja med najboljših 16 ekip Lige Evropa.

Da je bila tekma proti Sävehofu za Velenjčane rokometni praznik, je dokazala lepa kulisa polnih tribun Rdeče dvorane. Velika želja in pritisk, ki so ga igralci čutili pred odločilno tekmo Lige Evropa, je bil viden v prvem polčasu tekme. Varovanci Zorana Jovičića niso našli rešitve za razpoloženega vratarja gostujoče ekipe, napad s sedmimi igralci pa je Švede po prvih tridesetih minutah tekme pripeljal do prednosti treh zadetkov (12:15).

Tudi v drugi polčas so bolj suvereno krenili rokometaši Sävehofa in po šestih minutah povedli za štiri (14:18) ter izenačili najvišjo prednost na tekmi. Ko je petnajst minut pred koncem tekme asa iz rokava potegnil Zoran Jovičić in na igrišče poslal Tarika Mlivića se je tehnica obrnila v korist velenjskih os. Na krilih glasnih navijačev so zadnje minute tekme v svoje roke vzeli kapetan Emir Taletović, mladi Tarik Mlivić in Tilen Sokolič. Črno-rumeni so po zadetku 27-letnega Koprčana v zadnjih sekundah tekme iztržili pomembno točko (28:28), ki ohranja upanje za napredovanje v naslednjo fazo tekmovanja. Velenjčani so za slavje orali počakati na razplet tekme v Španiji, kjer sta moči merili Cuenca in WInterthur. Po zmagi domače zasedbe z rezultatom 28:24, poleg ekipe Sävehofa iz skupine C napreduje tudi velenjska ekipa.

Najboljši strelec tekme je bil z desetimi zadetki Tilen Sokolič. S štirimi sta mu sledila Urban Pipp in Tarik Mlivić, eden ključnih mož za točko domače ekipe. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Gustaf Wedberg, ki je mrežo Velenjčanov zatresel osemkrat.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Igrali smo proti zelo dobri ekipi, ki je na papirju boljša od nas. Čestitke mojim fantom, osvojili smo veliko točko, ki smo jo z borbo danes izvlekli.˝

Tilen Sokolič, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Še tretja match žogica za napredovanje v glavni del. Po dveh neuspelih poskusih smo se zavedali kaj ta tekma nosi. Na žalost se je ta pritisk poznal celoten prvi polčas. Ko pa smo se ogreli, sprostili in se zavedali, da nimamo kaj izgubiti smo prikazali dosti boljšo igro. Zasluženo smo prišli do te točke. Čestitke ekipi Sävehofa za prikazano igro.˝

Linus Ekman, trener IK Sävehof
˝Za nami je zelo dobra tekma dveh najboljših ekip v skupini. Vedeli smo, da bo tekma težka. Za skandinavske ekipa je igranje na Balkanu še bolj oteženo. Vesel sem, da smo bili na koncu tekme dovolj močni, da se ubranimo. Dvorana je vstala na noge in močno navijala za domačo ekipo, zato me veseli dejstvo, da nismo ostali brez obeh točk. Ta točka je za nas zelo pomembna in lahko ima veliko vrednost v nadaljevanju tekmovanja.˝

Gustaf Wedberg, rokometaš IK Sävehof
˝Začeli smo zelo dobro, prihajali smo do zares lepih priložnosti v prvem polčasu. Na koncu tekme je dvorana zaživela, domačini so v obrambi začeli igrati res odlično in zavedali smo se, da bo to tekmo težko zmagati. Čestitam ekipama na borbi. Mislim, da smo obojni odigrali odlično in prikazali borben rokomet.˝

V tem koledarskem letu bodo rokometaši Gorenja Velenja odigrali še dve tekmi, in sicer v državnem prvenstvu. Prva bo na sporedu že to soboto, 9. decembra ob 18.00 uri v Rdeči dvorani proti ekipi Slovana. Druga pa čez en teden v Ormožu.

6. krog Lige Evropa, 5. december, 18.45 (Rdeča dvorana, Velenje)
Sodnika: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica
RK GORENJE VELENJE : IK SÄVEHOF 28:28 (12:15)
RK GORENJE VELENJE: Skok, Verboten, Taletović (14 obramb), Haseljić (1), Pipp (4), Velić, Maričić, Drobež (3), Tatar, Sokolič (10), Verdinek, Šiško (3), Tajnik, Jovičić (1), Mlivić (4), Predović (2(
IK SÄVEHOF: Sävinger, Möller, Berlin, Blanche (1), Möller F. (2), Roberts, Wedberg (8), Johansson (2), Durlanu, Spante (7), Brolin (1), Dórison, Sandberg (2), Celander, Andersson (1), Mittun (4)
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (2/3), IK Sävehof (2/2)