Bronasta medalja in veliko finalnih nastopov za velenjske plavalce

NOVICA 18.12.2023

Od petka (15. 12. 2023) do nedelje (17. 12. 2023) je v olimpijskem bazenu v Kopru potekalo Zimsko odprto državno prvenstvo v absolutni kategoriji in kategoriji mlajših članov U 23 (letniki 2000 do 2004). Gre za nov format tekmovanja v sistemu Plavalne zveze Slovenije. Jutranjim kvalifikacijam so potekala popoldanska finala (A in B).

Od velenjskih plavalcev se je na stopničke uvrstil Matic Bizjak Jambrović, ki si je bronasto medaljo priplaval v disciplini 50 m prosto. Poleg tega je Matic plaval v finalu tudi v diciplinah 50 m delfin, 100 m in 200 m prosto.

Od ostalih tekmovalcev so v finalu plavali tudi Anže Guštin (50 m hrbtno), Metod Lamot (50 m, 100 m in 200 m hrbtno), Špela Pohorec (50 m prosto, 50 m delfin in 50 m hrbtno) in Miha Princl (50 m, 100 m in 200 m hrbtno). Najbližje medalji je bil Metod, ki si je z novim osebnim rekordom, v disciplini 50 m hrbtno, priplaval odlično 4. mesto.

Čestitamo vsem plavalcem in trenerjema za odplavane rezultate.

Vir: Plavalni klub Velenje

Foto: Plavalni klub Velenje