Gloria Kotnik šesta v Cortini d'Ampezzo

NOVICA 17.12.2023

16.12.2023 - Gloria Kotnik je na paralelnem veleslalomu za svetovni pokal v Cortini d'Ampezzo (Italija) zasedla šesto mesto.

Edina slovenska predstavnica Gloria Kotnik je na tem prizorišču v sezoni 2022/23 sploh prvič slavila v svetovnem pokalu. Tokrat je po desetem mestu v kvalifikacijah dobro deskala tudi v osmini finala in napredovala med osem najboljših, potem ko je napako napravila Nemka Cheyenne Loch.

V boju za polfinale pa je morala dobitnica bronaste kolajne na lanskih OI priznati premoč drugi najhitrejši iz kvalifikacij Sabine Schöffmann. Avstrijka je bila od 34-letne Velenjčanke hitrejša za 46 stotink sekunde.