Na mladinskem svetovnem pokalu v floretu tudi velenjski sabljač

NOVICA 08.01.2024

Leo Čretnik (Sabljaški klub Rudolf Cvetko Velenje) se je v soboto 6.1.2024 udeležil mladinskega svetovnega pokala v floretu, ki je potekal v italijanskih Udinah. Konkurenca je bila izredno močna, saj je tekmovalo kar 231 sabljačev iz 44 držav.

Leu se ni uspelo uvrstiti v eliminacijski del tekmovanja, saj v skupinah ni zabeležil zmage, čeprav je bil enkrat zelo blizu temu. Pristal je na končnem 224. Mestu. Pričakovanja so bila seveda večja, je bil pa to vsekakor dober uvod ter spodbuda za še boljšo pripravo na evropsko prvenstvo ki bo konec februarja, ki ga prav tako gostijo naši sosedje Italijani.

Čestitke!

Vir: Sabljaški klub Rudolf Cvetko