Veterani Karate kluba Velenje na 7. Gala Embusai Shotokan Slovenija

NOVICA 11.01.2024

V soboto, 6. 1. 2024 je v Selnici ob Dravi potekal 7. Gala Embusai Shotokan Slovenija.

V Hramu kulture Arnolda Tovornika je nastopilo 8 veteranov Karate kluba Velenje: Dušan Borovnik - 7. DAN, Silvo Lah - 5. DAN, Vili Korb - 5. DAN, Dušan Donko - 5. DAN, Boro Jerabek - 4. DAN, Andrej Podvratnik - 4. DAN, Dušan Tkavc - 4. DAN in Samo Kričaj - 1. DAN.

Ekipa veteranov je nastopila s kato Wankan, Silvo Lah pa je še posamezno predstavil kati Bassai Dai in Sochin.
Skupina velenjskih veteranov, ki prihaja iz Karate kluba Velenje, je najstarejša vseskozi delujoča skupina v Evropi. Dr. Ervin Pečnik, ki je na letošnjem Gala Embusai-ju prejel zahvalo za doprinos k razvoju karateja v Sloveniji, je tudi eden tistih, ki so najstarejši vseskozi delujoči slovenski - Karate klub Velenje - tudi ustanovili.

Čestitke vsem!

Foto: Karate klub Velenje