Veliko osebnih rekordov za mlade plavalce in plavalke na tekmovanju v Celju

NOVICA 15.01.2024

V soboto, 13. 1. 2024, je v bazenu Golovec v Celju, potekal 3. razvojni pokal in Celjski pokal. Tekmovanje je potekalo za kategoriji mlajši dečki/mlajše deklice in dečki/deklice. Najmlajši so nastopili v dopoldanskih urah medtem, ko so se dečki in deklice pomerili za najvišja mesta v popoldanskem času.

Med mlajšimi dečki in mlajšimi deklicami (letniki 2012 in mlajši) je za najboljši rezultat poskrbela Neža Šterk, ki se je v disciplini 100 m prsno, uvrstila tik za dobitnicami medalj. Bronasta medalja se ji je izmuznila le za desetinsko sekunde. Med mlajšimi dečki se je najvišje uvrstil Ian Sevčnikar. V disciplini 100 m prsno si je priplaval 6. mesto.

Med najboljših 15 so se uvrstili tudi: Adna Hadžiaganović (100 m prosto – 11. mesto in 100 m prsno – 13. mesto), Marcel Josić (50 m hrbtno – 9. mesto), Jošt Lesnjak (50 m hrbtno – 11. mesto in 100 m prsno – 14. mesto), Zarja Petrič (100 m prsno – 11. mesto), Ria Rebec (50 m hrbtno – 11. mesto in 100 m prosto – 14. mesto) in Ian Sevčnikar (100 m prosto – 15. mesto).

V isti kategoriji so na tekmovanju nastopili tudi: Emma Anclin, Maja Crevar, Manca Drev Toman, Bor Konečnik, Ema Lipičnik, Max Lužar, Tijana Milijaš, Filip Pejkunović in Klemen Verhovnik Jurkovnik.

Tudi v kategoriji dečkov in deklic (letnika 2010 in 2011) je najvišjo uvrstitev pomenilo 4. mesto, ki ga je dosegel, v disciplini 100 m prsno, Enis Bašić. Med deklicami pa je za najvišjo uvrstitev poskrbela Lana Lamešić, ki se je v isti disciplini, povzpela na 6. mesto.

Med najboljših 15 se je uspelo uvrstiti tudi naslednjim: Lara Garcia Petras (100 m prsno – 11. mesto), Tia Mrkonjić (100 m mešano – 10. mesto in 100 m prsno – 10. mesto) in Pika Planko (100 m prosto – 11. mesto in 100 m mešano – 14. mesto) in Ana Sušec Jambrović (50 m hrbtno – 14. mesto).

Tekmovanja so se udeležili tudi: Edin Ajšić, Klara Anclin, Andraž Andrejčič, Klara Blatnik, Jadran Lojen Modrijan, Tibor Malbašić Vodovnik, Nikolina Milijaš, Liam Pranjić in Nikolina Vasiljević.

Vsem mladim tekmovalcem iskreno čestitamo. Čestitke seveda tudi njihovim trenerjem.

Vir: Plavalni klub Velenje

Foto: Plavalni klub Velenje