Franček Gorazd Tiršek - Parašportnik leta 2023

NOVICA 24.01.2024

V torek, 23.1.2024, je na Brdu pri Kranju potekala slovesna prireditev Parašportnik leta 2023. Zbrane je nagovorila dr. Nataša Pirc Musar, predsednica Republike Slovenije, ter Damijan Lazar, predsednik Zveze za šport invalidov Slovenije-Slovenskega paralimpijskega komiteja.

Najboljši parašportnik leta 2023 je postal parastrelec Franček Gorazd Tiršek. Prav tako je tudi prejemnik Zlatega znaka za osvojeno medaljo na svetovnem prvenstvu.

Srebrni znak je prejel član Atletskega kluba Velenje, Tadej Enci, za osvojeno medaljo na Evropskem prvenstvu.

Znake Zveze ŠIS-SPK za športno udejstvovanje so prejeli udeleženci, medaljisti 16. poletnih svetovnih iger specialne olimpijade, ki je bila junija 2023 v Berlinu. Priznanja so dobili plavalci Amadej Kremžar, Luka Temnikar, Sabina Cimperc in trenerka Katarina Praznik.

Iskrene čestitke vsem!

Vir: zsis.si