Ose na Dansko po prve točke v glavnem delu Lige Evropa

NOVICA 13.02.2024

Rokometaši Gorenja Velenja so prispeli na Dansko, kjer bodo lovili prve točke v glavnem delu Lige Evropa.

Po petkovem derbiju proti Trimu, kjer so velenjske ose po borbenih šestdesetih minutah iztržile točko, čaka varovance Zorana Jovičića tekma v evropskem tekmovanju. V skupinskem delu, ki se je zaključil decembra, so črno-rumeni s petimi točkami zasedli drugo mesto in se poleg švedskega Sävehofa uvrstili v drugi del tekmovanja.

Velenjčani bodo glavni del tekmovanja opravili v skupini 2, kjer se poleg njih, danskega Skjerna in švedskega Sävehofa, nahajajo še Nexe Našice, aktualni hrvaški podprvak.

Skjern Handbold je danski prvoligaš, kjer kruh služi bivša osa in reprezentant Bosne in Hercegovine, Senjamin Burić. Poleg ekipe Branka Tamšeta, so tudi rokometaši Skjerna moči merili v skupini D, kjer so na šestih tekmah zabeležili štiri zmage in dva poraza, ter s šestimi točkami zasedli drugo mesto.

Tekma prvega kroga glavnega dela Lige Evropa med ekipo Skjern Handbold inRK Gorenje Velenje bo na sporedu v torek, 13. februarja ob 18.45na Danskem. V neposrednem prenosu pa si jo boste lahko ogledali na Arenasport.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Na Danskem nas čaka ekipa, ki je eno stopničko boljša od nas. Mi smo ogromno naredili že s samo uvrstitvijo v glavni del tekmovanja. Na sever Evrope potujemo motivirani, z željo po borbi in nabiranju izkušenj. Pokazali bomo svoj maksimum in v najboljši luči predstavljali Slovenijo.˝

Peter Šiško, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Začenjamo z glavnim delom Lige Evropa, v katerem nastopajo zelo dobre ekipe. Pričakujem težko in izenačeno tekmo. Mi potujemo na Dansko na borbo in po dve točki.˝