Velenjčani do petega naslova državnih prvakov

NOVICA 26.05.2024

Rokometaši Gorenja Velenja so se po šestindvajsetih krogih Lige NLB veselili petega naslova državnih prvakov.

Nekaj več kot 1200 obiskovalcev je včeraj v Rdeči dvorani pozdravilo nove državne prvake. Po dvaindvajseti zmagi v tej sezoni Lige NLB, so se petega naslova v zgodovini kluba razveselili varovanci Zorana Jovičića.

Zoran Jovičić, trener RK gorenje Velenje:
"Neverjetno! Dva meseca smo bili pod psihičnim pritiskom, da moramo zmagovati. Fantje so fenomenalni, s pravim značajem! Če bi mi kdo pred začetkom sezone ponudil tretje mesto, bi bil zadovoljen. Naslov prvaka je izreden uspeh naše ekipe in to več kot zaslužen. Nihče nam ni nič podaril, na drugi strani pa smo mi vzeli vse, kar nam je bilo ponujeno."

26. krog Lige NLB, 24. maj, 20.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
RK GORENJE VELENJE : RK JERUZALEM ORMOŽ 31:26 (20:10)

Vir: RK Gorenje Velenje

Foto: RK Gorenje Velenje Foto: RK Gorenje Velenje