Velenjski paraplavalci odlični na dveh močnih mednarodnih tekmovanjih

NOVICA 26.06.2024

V soboto (15. 6. 2024) in nedeljo (16. 6. 2024) je v glavnem mestu Bosne in Hercegovine potekal močan mednarodni paraplavalni miting Sarajevo Open 2024. Tekmovanja se je udeležilo preko 100 paraplavalcev iz 7ih držav. Prisotni so bili tudi nekateri paraplavalci, ki se bodo udeležili Paraolimpijskih iger v Parizu.

Med velenjskimi paraplavalci in paraplavalkami so za zmage poskrbeli Tonja Berložnik (50 m hrbtno in 50 m prosto), Anja Golčer (50 m prsno) in Luka Temnikar (100 m delfin, 200 m mešano in 400 m prosto).

Na drugo stopničko so stopili Anja Golčer (200 m prosto), Urban Goltnik (50 m in 100 m prsno) in Luka Temnikar (200 m prosto).

Tretjega mesta sta se razveselila Dejan Cvijić (100 m hrbtn) in Anja Golčer (50 m hrbtno).

Na tekmovanju so nastopili tudi Imran Kozarac, Kerim Kozarac in Amadej Kremžar in pridno nabirali mednarodne izkušnje.

Minuli teden (19. – 23. 6. 2024) je v češkem mestu Brno potekal Emil Open, t.i. poletne evropske igre mladih športnikov. V reprezentanci Slovenije so bili tudi velenjski paraplavalci: Neo Girotić, Florjan Krevh, Alen Šošter in Nej Šumnik.

Na najvišjo stopničko je Neo Girotić, ki je bil najboljši na 50 m prsno. Srebrno medaljo si je v disciplini 100 m prosto priplaval Alen Šošter. Kanček športne sreče je zmanjkalo Alenu (100 m hrbtno) in Neju Šumniku (100 m prosto), da bi osvojila medaljo, a sta vseeno bila zadovoljna s 4. mestom. Tudi Florjan Krevh se je dokazal s 5. mestom na 100 m prosto.

Vsem iskreno čestitamo.

Vir: Plavalni klub Velenje