Tadej Enci 5. na svetu v teku na 400 metrov z ovirami

NOVICA 22.07.2024

Tadej Enci osvojil 5. mesto na svetu v teku na 400 metrov z ovirami na atletskem svetovnem prvenstvu za gluhe in naglušne v Tajvanu.

Enci, njegov trener je velenjčan Gregor Doberšek, je v finalu opravil s progo s časom 57,75, zmagal je Ekvadorer Emerson Alejandro Chala (52,85), srebrn je bil Američan Jarvis Jermaine Anderson (52,97), tretji pa Finec Santeri Tanner (56,66).

Dan prej si je Tadej v teku na 400 metrov z osebnim rekordom (48,72) priboril 7. mesto.

Iskrene čestitke Tadej.

Vir: Šport invalidov