Patrik in Alexander Zajelsnik odlična na gorsko hitrostni dirki v Nemčiji

NOVICA 05.08.2024

V Osnabrucku v Nemčiji je 3.in 4. avgusta potekala 56. izvedba gorske hitrostne dirke, ki se je točkovala za FIA International Hill Climb Cup ter državna prvenstva Nemčije, Belgije in Luksemburga. Udeležilo se je je 165 voznikov iz 12 držav, seveda med njimi tudi vsi trenutno najboljši v evropskem merilu. Slovenijo in klub V-Racing sta zastopala Patrik in Alexander Zajelsnik, ki letos zbirata točke predvsem za Nemško državno prvenstvo.

Že sobotni treningi so bili zelo zanimivi, Patrik Zajelsnik Prototip Nova NP 01 je postavil tretji čas in napovedal borbo za vrh tudi na nedeljski dirki. To se je tudi zgodilo, po prvi vožnji je bil tretji, že v drugi vožnji pa je postavil najboljši čas, se povzpel na prvo mesto in tam ostal tudi do konca 4. vožnje. V skupni seštevek za končno uvrstitev sta štela dva najboljša časa. Tako sta za Patrikom zastala trenutno vodilni v evropskem prvenstvu Francoz Geoffrey Schatz prav tako prototip Nova NP 01, ki je bil drugi in Italijan Christian Merli aktualni evropski prvak z s formulo Osella FA30, ki je bil na koncu 5. Na tretje mesto se je uvrstil Nemec Alexander Hin z Osello FA 30

Letos je to bil to že 9. nastop Patrika, pred tem je dosegel že 7 zmag, ta nastop pa je kronal še s tem izjemnim dosežkom in osmo zmago letos.