Začenjajo se paralimpijske igre, Franček Gorazd Tiršek v boj za peto medaljo

NOVICA 28.08.2024

Danes se bodo v Parizu s slavnostnim odprtjem v središču mesta začele 17. poletne paralimpijske igre.

Med 28. avgustom in 8. septembrom se bo 4400 športnikov borilo za 549 kompletov medalj v različnih kategorijah v 22 panogah. V prestolnici Francije bomo spremljali tudi slovenske nastope, 14 Slovencev in Slovenk bo nastopilo v štirih panogah. Reprezentanco, ki jo sestavljajo odbojkarice sede, lokostrelca, atlet in strelec, bo vodil Boro Štrumbelj.

V boj za peto medaljo se podaja Franček Gorazd Tiršek.

Član velenjskega strelskega društva Mrož, med drugim tudi večkratni prejemnik naziva športnik invalid leta v Mestni občini Velenje in parašportnik leta 2023, odhaja že na svoje četrte paralimpijske igre. Dosedaj je osvojil že 4 kolajne: trikrat je bil srebrn (vsakič z zračno puško stoje – v letih 2012, 2016 in 2021), enkrat bronast (zračna puška leže – leta 2021). Nani je letos poleti tekmoval na evropskem prvenstvu, na zadnji pregledni mednarodni tekmi v Novem Sadu pa se je izkazal z dvema rezultatoma, ki sta ga popeljala na stopničke: zračna puška stoje (2. mesto) in zračna puška leže (3. mesto).

Nastopi Frančka Gorazda Tirška:

30. 8. 2024
13.30 kvalifikacije in finale (16.15) zračna puška stoje v kategoriji R4

1. 9. 2024
ob 11:30 kvalifikacije in finale (15.00) zračna puška leže v kategoriji R5

4. 9. 2024
od 12:30 kvalifikacije in finale (15.00) R9 malokalibrska puška leže

Srečno vsem!

Vir: Zveza za šport invalidov – Slovenski paralimpijski komite, Mednarodni paralimpijski komite

Foto: Vid Ponikvar/Sportida Foto: Vid Ponikvar/Sportida