Patrik zmagal tudi na GHD Mickhausen in ponovno osvojil naslov prvaka Nemčije

NOVICA 09.10.2024

V soboto in nedeljo 5. in 6. oktobra je bila v Mickhausenu v Nemčiji letošnja zadnja dirka nemškega državnega prvenstva. Med 142 udeleženci iz 7 držav sta bila tudi Patrik in Alexander Zajelsnik - Avto klub V-Racing.

41. izvedba te dirke je privabila veliko število udeležencev in zanimive boje za končno uvrstitev na dirki in točkovanju v nemškem prvenstvu. V soboto je najprej ponagajalo vreme, proti koncu pa se pričelo sušiti in proga je za nedeljsko dirko bila povsem suha.

Patrik je s prototipom Nova NP01 Turbo z odličnim nastopom prepričljivo zmagal v vseh štirih vožnjah in v skupnem seštevku treh najboljših voženj zmagal za 9,8 sek. V tretji vožnji je postavil rekord proge in s tem samo še potrdil naslov pokalnega prvaka Nemčije med formulami in prototipi za leto 2024.

Odlično pa je nastopil tudi Alexander z normo M20F BMW, saj je osvojil 5. mesto generalno in bil drugi med 31. formulami in prototipi.

Čestitke Patriku, Alexandru in celotni ekipi.

Vir: Avto klub V-Racing