Po večmesečnem tekmovalnem premoru se je minuli vikend s 17. krogom začel drugi del 2. SNL.
Aluminij in Gorica, ki sta prezimila na vrhu razpredelnice, sta zabeležila zmagi in ostala na vodilnem položaju, v cono izpada pa je znova padel Rudar, ki je v Beltincih vknjižil točko.
Tekma v Prekmurju ni postregla z zadetki (0:0). Ekipi, ki sta v drugi del sezone vstopili nekoliko prevetreni – Beltinci denimo tudi z novim trenerjem, Simonom Dvoršakom, ki je v preteklosti vodil tudi Rudar – sta se tako morali zadovoljiti z delnim izkupičkom. Ta je nekoliko bolj ustrezal Beltinčanom, ki so ostali na varnem 9. mestu.
Varovanci Mirana Srebrniča, ki je na velenjski trenerski stolček sedel lani septembra, v boju za obstanek računajo tudi na nekatere okrepitve – pridružil se jim je Gibson Okocha, ki je v zimskem delu 2. SNL še v dresu Ilirije dosegel 7 zadetkov. Velenjčanom so se pridružili tudi Vanja Kulenović, Karlo Bilić, Aleksander Uwem, Aaron Kačinari, znova je že minulo nedeljo za Rudar zaigral Vinko Bičanić.
BELTINCI KLIMA TRATNJEK – RUDAR VELENJE 0:0
Beltinci: Moćić, Kamenšek Pahič, Igwe (od 87. Osterc), Oštrek, Štrakl, Sočič, Bajraj (od 57. Štimac), Jelovica, Drk (od 69. Težak), Rantaša, Cener.
Rudar: Ribič, Dajčman, Kozina, Sitar, Satchwell (od 89. Džumrhur), Knežević (od 78. Kačinari), Vošnjak (od 72. Kulenović), Kantužer, Jelić (od 78. Ali), Bićanić, Bilić.
V soboto, 8. marca, Velenjčane čaka prva domača tekma v drugem delu prvenstva. Ob 15.00 se bodo pomerili z NK Brinje Grosuplje.
Vir: NZS, NK Rudar