ŠPORTNA ZVEZA VELENJE


“If you fail to prepare, you’re prepared to fail.” (Mark Spitz)


Slovenski ITF Taekwon-do reprezentanci na evropskem prvenstvu dve srebni in bron

NOVICA 02.11.2021



V Grčiji je med 23. in 31. oktobrom 2021 potekalo XXXV. člansko, XXVI. mladinsko, XII. veteransko in X. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju verzije ITF.

Prvenstva so se udeležili tekmovalci iz petindvajsetih evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki.

Slovensko reprezentanco, ki je bila tokrat manjštevilčna kot pretekla leta, je sestavljalo osem tekmovalcev, med katerimi so se štirje evropskega prvenstva udeležili prvič. Pod vodstvom trenerjev Ismeta Ičanovića, Simona Jana in Uroša Ruprehta je ekipa prvenstvo zaključila z dvema srebrnima in bronasto medaljo. 

Tretje mesto je med starejšimi mladinkami osvojila članica velenjskega kluba Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje) v borbah do 52 kg. Premagala je Rusinjo in Čehinjo, izgubila proti Bolgarki in nato v borbi za tretje mesto premagala še Grkinjo.

Evropsko prvenstvo sta si ogledala tudi predsednik ITF prof. Ri Yong Son in predsednik WT Chung-Won Choe.

 

 

Slovenski rezultati XXXV. članskega, XXVI. mladinskega, XII. veteranskega in X. otroškega evropskega prvenstva:

V skupnem seštevku medalj po državah je Slovenija osvojila dvanajsto mesto.

Člani:

• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), borbe, članice -77 kg – 2. mesto
• Saša Sirše (Škorpijon Ljubljana), forme, članice črni pas IV.dan
• Filip Žak Glavnik (Skala Velenje), borbe, člani -64kg
• Filip Žak Glavnik (Skala Velenje), forme, člani črni pas I.dan


Mladinci:
• Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje), borbe, starejše mladinke -52 kg – 3. mesto
• Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje), forme, starejše mladinke črni pas I.dan
• Taras Alić (Skala Velenje), borbe, mlajši mladinci +70 kg
• Taras Alić (Skala Velenje), forme, mlajši mladinci črni pas I.dan
• Tina Sušec (Skala Velenje), borbe, mlajše mladinke -50 kg


Otroci:

• Ana Jan (Sun Braslovče), borbe, deklice -50 kg – 2. mesto
• Ana Jan (Sun Braslovče), forme, deklice rdeči pas
• Žan Kovačič (Sun Braslovče), forme, dečki rdeči pas
• Žan Kovačič (Sun Braslovče), borbe, dečki -50 kg
• Dominik Jerovšek (Skala Velenje), forme, dečki rdeči pas
• Dominik Jerovšek (Skala Velenje), borbe, dečki -50 kg

 

Čestitamo!

 

Vir: TKD&KB KLUB SKALA VELENJE

Športna zveza Velenje

Koledar dogodkov

Redna letna skupščina Športne zveze Velenje 2021

DOGODEK
Redna letna skupščina bo potekala v sredo, 14.4.2021, z začetkom ob 16.30 uri, preko spletne platforme Zoom.