Ian Sevčnikar postal trikratni državni prvak na prvenstvu v Mariboru

NOVICA 22.07.2024

Od petka (19. 7. 2024) do nedelje (21. 7. 2024) je v pokritem bazenu Pristan v Mariboru potekalo Letno moštveno in posamično državno prvenstvo za kategoriji dečkov/deklic in mlajših dečkov/mlajših deklic. Tekmovanja se je udeležilo preko 450 plavalcev in plavalk iz 25 slovenskih plavalnih klubov, med katerimi je bilo tudi 28 velenjskih mladih tekmovalcev.

Jutranjim kvalifikacijam so sledila popoldanska finala. V A finalu je plavalo 8 najboljših v kategoriji dečkov/deklic (letnika 2010 in 2011). V B finalu je nastopilo 8 najboljših iz kategorije mlajših dečkov/mlajših deklic (letniki 2012 in mlajši). V C finalu pa so nastopili predstavniki obeh kategorij (uvrščeni od 9. do 16. mesta; brez B finalistov). Za obe kategoriji je veljalo, da se točkuje vsaka uvrstitev med najboljših 16 po kategorijah (30-25-21-18-16-14-12-10-8-7-6-5-4-3-2-1). Moštveno so se odlično uvrstili mlajši dečki in mlajše deklice, ki so dosegli končno zelo dobro 5. mesto. Kategorija dečkov in deklic se je uvrstila na skupno 16. mesto. Potrebno je poudariti, da je v kategoriji dečkov in deklic manjkalo 5 naših tekmovalcev, ki so se udeležili Medarodnih iger šolarjev v Mehiki.

Izjemen uspeh je dosegel Ian Sevčnikar, ki si je priplaval 3 naslove državnega prvaka v kategoriji mlajših dečkov. Najboljši je bil prav v vseh prsnih disciplinah (50 m, 100 m in 200 m). V disicplini 200 m prsno je popravil, kar 17 let star rekord Boris Nikića. Nova najboljša znamka zdaj znaša 3:02,69. Odlično drugo mesto in s tem srebrno medaljo si je na 50 m delfin priplaval Jošt Lesnjak.

Bronasto medaljo si je priplavala štafeta mlajših dečkov 4 x 50 mešano v postavi Marcel Josić, Ian Sevčnikar, Jošt Lesnjak in Mateo Lamešić. Zelo malo je v isti disciplini do medalje zmanjkalo tudi štafeti mlajših deklic, ki si je v postavi Ria Rebec, Neža Šterk, Adna Hadžiaganović in Ema Lipičnik priplavala 4. mesto.

Bilo je tudi kar nekaj posamičnih 4ih mest. Le malo je do stopničk zmanjkalo Rii Rebec v disciplini 200 m in 400 m prosto. Tudi Enis Bašić je osvojil 4. mesto v disciplini 200 m prsno. V uteho mu je lahko dejstvo, da je popravil kar 21 let star klubski rekord, ki ga je imel prej v lasti Sašo Doblšek.

Veliko je bilo tudi finalnih nastopov po kategorijah. V popoldanskih finalih so poleg prej omenjenih plavali tudi Enis Bašić (100 m prsno 5. mesto, 50 m prsno 9. mesto, 200 m mešano 11. mesto, 100 m prosto 14. mesto), Adna Hadžiaganović (50 m in 100 m prosto 5. mesto, 200 m prosto 6. mesto), Jošt Lesnjak (100 m delfin 5. mesto), Marcel Josić (200 m hrbtno 5. mesto, 100 m hrbtno 8. mesto), Ema Lipičnik (50 m prosto 6. mesto, 100 m prsno in 200 m prosto 7. mesto), Jadran Lojen Modrijan (200 m in 400 m prosto 13. mesto), Nikolina Milijaš (100 m delfin 10. mesto, 50 m delfin 15. mesto), Ria Rebec (50 m prosto 8. mesto), Ian Sevčnikar (50 m prosto 7. mesto, 200 m mešano 8. mesto) in Neža Šterk (50 m in 100 m prsno 6. mesto, 200 m prsno 7. mesto).

Tekmovanja so se udeležili tudi Emma Anclin, Rok Berkenjačević, Klara Blatnik, Jan Borovnik, Maja Crevar, Manca Drev Toman, Zoe Garcia Petras, Bor Konečnik, Tibor Malbašić Vodovnik, Tinkara Marinšek, Tilen Melanšek, Tijana Milijaš, Filip Pejkunović, Zarja Petrič, Liam Pranjić, Ana Sušec Jambrović in Klemen Verhovnik Jurkovnik.

Iskrene čestitke vsakemu plavalcu in plavalki za prikazano borbenost in odlične rezultate.

Vir: Plavalni klub Velenje

Foto: Plavalni klub Velenje Foto: Plavalni klub Velenje Foto: Plavalni klub Velenje Foto: Plavalni klub Velenje