Žreb je določil tekmece Gorenja Velenja v ligi Evropa

NOVICA 22.07.2024

Evropska rokometna zveza je v petek, 19.7.2024 opravila žreb skupin za skupinski del Lige Evropa, kjer bo med 32 ekipami tekmovala tudi zasedba aktualnih slovenskih prvakov, RK Gorenje Velenje.

Tekmovanje ohranja enak format kot v prejšnjih sezonah – skupinski del je sestavljen iz osmih skupin, v vsaki so po 4 ekipe. Prvouvrščeni ekipi iz vsake skupine se bosta uvrstili v glavni del tekmovanja oziroma med 16 najboljših, kamor so se Velenjčani uvrstili že v lanski evropski sezoni.

Ples kroglic je velenjskim rokometašem namenil skupino A, v kateri je tudi danski Gog. Preostala dva tekmeca bosta znana po kvalifikacijskem delu. Skupinski del bo na sporedu od 8. oktobra do 26. novembra.

Skupina A:

GOG (Danska)
RK Gorenje Velenje (Slovenija)
ABC de Braga (Portugalska) ali Abanca Ademar Leon (Španija)
GC Amicitia Zürich ali HC Kriens-Luzern (oba Švica)

Vir: EHF