Šolski šport - državno tekmovanje v smučarskih skokih z alpskimi smučmi na Rogli

(09.03.2017)

V četrtek 9.3.2017 je v sončnem vremenu na Rogli potekalo državno tekmovanje v smučarskih skokih z alpskimi smučmi za učence in učenke od 1. - 4. razreda.

Za naslove državnih prvakov se je pomerilo 120 dečkov in 60 deklic. Odlično so se odrezali tudi naši učenci in učenke iz naše regije. Na stopničke sta se uvrstila dva dečka in ena deklica. Pri dečki 1. razred je 2. mesto osvojil Matev Kalan iz osnovne šole Miha Pintar Toledo, pri dečki 3. razred je 2. mesto osvojil Florijan Mežnar iz osnovne šole KDK Šoštanj, pri deklicah pa je skočila na 3. mesto pri učenkah 4. razredov Ana Preložnik iz osnovne šole Gorica.

Za sladke dobrote na tekmovanju je poskrbelo podjetje Manner.

Vsi učenci in učenke so odlično tekmovali in kar nekaj uvrstitev je bilo ti pod stopničkami. Rezultate si lahko pogledate na spodnjih povezavah.