Judo - Medalja na državnem mladinskem ter odlični v Samoboru

NOVICA 07.03.2017

Pretekli vikend je bil za judoiste naporen ter hkrati uspešen.

V soboto so nastopili mlajši kadeti U16 na velikem mednarodnem turnirju na Hrvaškem v Samoboru.

Udeležba 10 držav in preko petsto tekmovalcev je pričal o kvalitetnem turnirju.

Uvodoma je pri starejših dečkih U14 dosegel odličen rezultat Tjaž Medved, ki se je s tremi prepričljivimi zmagami uvrstil v finale. V finalu je zaradi trenutka nepazljivosti moral priznati zmago hrvaškemu tekmovalcu.

Pri mlajših kadetih so se izkazali vsi štirje velenjski aduti. Za prvo mesto v kategoriji do 81 kg je poskrbel Miha Ciglar, tretja mesta sta osvojila Urh Štober do 60kg in Urban Kuhar do 73 kg. Oba sta izgubila samo proti zmagovalcema kategorije. Korak do medalje pa je na petem mestu obstal Vid Jelaš.

DRŽAVNO MLADINSKO PRVENSTVO

V nedeljo je bilo v Kopru mladinsko državno prvenstvo.
Medaljo bronastega sijaja je osvojila že drugič zapored, v kategoriji do 78 kg, Veronika Mohorič.

Na nehvaležnem četrtem mestu je obstala Tea Laznik. Ker je še mlada tekmovalka in nastopa v kadetski kategoriji, bo imela še več priložnosti za osvojitev mladinske medalje.

Popoldan so se v Kopru pomerili še na državnem prvenstvu po stopnji pasov. Tekmovalci istih stopenj pasov tekmujejo samo v dveh kategorijah po teži.

Med belimi pasovi je 2. mesto osvojil Joži Češnjaj, Tea Laznik pa je bila med modrimi pasovi tretja.

Vir: Judo klub Velenje