Rekreacja - Istrski maraton

NOVICA 11.04.2017

V nedeljo, 9.4.2017, se je večtisoč tekačev podalo na štart 4. Istrskega maratona. Filozofija Istrskega maratona ni privabljanje elite, ampak tekačev, ki tečejo zase in za svoje zdravje. K temu priča tudi število udeleženih, saj so bili organizatorji več tednov pred maratonom, primorani omejiti število prijavljenih.

Istrski maraton je zagotovo eden najtežjih, saj poteka ob slovenski obali skozi štiri občine z vsemi vzponi in spusti.

Več deset tekačev iz Šaleške doline in okolice Saša regije se je podalo na traso dolgo 10, 21 ali 42 km. Vsem je uspelo premagati izziv, nekaj jih je pa v svoji kategoriji stopilo tudi na zmagovalne stopničke. Odlično so se odrezali predvsem Boža Meža, Sanja Brglez, Darko Kralj, Sonja Mlakar, Bernarda Čeplak Poznič in Bernarda Zvir.

Več informacij si lahko pogledate na tej povezavi.

Čestitke vsem!