Smučarski skoki - Osterčeva druga tekma najvišjem nivoju

NOVICA 23.01.2017

Aljaž Osterc je ta konec tedna nastopil na svoji drugi tekmi svetovnega pokala v Zakopanah na Poljskem.

V petkovih kvalifikacijah je nastopil odlično in s 120.5 metri in 121,5 točkami (8,1 točk pribitka) dolgo vodil, na koncu pa je zasedel 21. mesto.

V nedeljo je bila na sporedu tekma svetovnega pokala, na kateri pa 17-letni Aljaž Osterc ob vetru v hrbet (5,2 točk dodatka) dlje od 113.5 metrov ni zmogel. S 104,5 točkami je svojo drugo tekmo svetovnega pokala končal na 46. mestu.

Aljaž Osterc bo s svojimi nastopi nadaljeval na mladinskem svetovnem prvenstvu v ZDA, kamor potuje skupaj z Borom Pavlovčičem, Rokom Tarmanom, Žigom Jelarjem in Tilnom Bartolom.

Vir: www.sloski.si

Foto: www.sloski.si