Nogometaši Rudarja znova ostali praznih rok

NOVICA 14.10.2024

V 10. krogu 2. SNL so Velenjčani na gostovanju pri Krki vknjižili še četrti poraz (0:3) v letošnjem prvenstvu.

Nogometaši Rudarja, ki so pred nekaj več kot tednom dni vendarle dosegli tudi prvo zmago – z 1:0 so doma ugnali Bilje, so na včerajšnjem gostovanju pri novomeški Krki znova ostali praznih rok. V težavah so se znašli že po dveh minutah igre, ko so ostali brez pordečelega Kristjana Irmančnika. Številčno premoč so Novomeščani izkoristili 20 minut kasneje, v polno je meril Veron Šalja. V 36. minuti je bil z bele točke za Krko natančen Nik Kapun, slavje domačinov pa je 10 minut pred koncem srečanja potrdil Tilen Kovačič (3:0).

KRKA – RUDAR VELENJE 3:0 (2:0)
Strelci: 1:0 Šalja (22.), 2:0 Kapun (36./11-m), 3:0 Kovačič (80).
Krka: Čadež, Lipec, Šalja, Žur (od 86. Lalić), Medle, Kapun, Gliha (od 86. Katič), Rorič (od 41. Kovačič), Nadarević (od 86. Mitič), Koprivnik (od 67. Judež), Bićanić.
* Rudar Velenje: Ribič, Medič Slaček (od 86. Džumhur), Kozina, Sitar, Satchwell, Matjašič (od 86. Djermanović), Vošnjak (od 44. Pišek), Irmančnik, Knežević (od 56. Grgić), Kantužer (od 86. Dajčman), Lagundžić

V prvi tretjini prvenstva so Knapi ob štirih porazih zabeležili še eno zmago in pet remijev, po 10 krogih imajo na svojem računu zgolj osem točk. Eno več od predzadnjega Tolmina, ki bo v 11. krogu (18. oktobra) gostoval v Velenju, in štiri več od zadnjega Slovana, ki ostaja edina ekipa, ki še ni okusila slasti zmage.

Vir: NK Rudar; NZS; Velenjcan.si